Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek

Ekscentryczna arystokratka, niezależna nastolatka i sekretna misja przeciw siłom zła. Czy podróż to tylko przygoda? Czy można pogodzić się ze stratą? Od czego zależy wolna wola i dokąd prowadzą niewłaściwe wybory? Co wydarzy się w tajemniczym Królestwie Bhutanu? I gdzie jest to całe Shangri-La?

Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek  to współczesna baśń napisana z humorem i dystansem do życia. Wciąga, intryguje, zaprasza w głębsze rejony psychologii i duchowości. Niezwykły klimat tej powieści podkreślają wspaniałe ilustracje Barbary Iwańskiej.

224 strony, 13 kolorowych ilustracji, format 240 x 165 mm, kolorowe wyklejki, druk offsetowy, szycie, kapitałki, przyjemny w dotyku papier gładzony Alto 1.2 Satine Naturel 115, zintegrowana oprawa powleczona aksamitną folią Soft Touch.

Renata Rusnak

rocznik 1974, tłumaczka literatury ukraińskiej, pisarka, blogerka. Inicjatorka wydarzeń kulturalnych i kulinarnych, propagatorka świadomego życia i odpowiedzialnych wyborów konsumenckich.

Matka trzech kotów, jednego syna – kontrabasisty jazzowego oraz własnego wewnętrznego dziecka. W kuchni uzależniona od jabłek i kapusty, w życiu od pasji i słabości.

Więcej

Książka

Ilustracje

Barbara Iwańska

rocznik 1990,  absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obszar jej twórczych poszukiwań obejmuję książkę artystyczną, rysunek, malarstwo i instalację.

W swojej pracy podejmuje tematy związane z człowiekiem i jego emocjami. Interesuje ją motyw przenikania. Często inspiruje się tekstami literackimi i poezją.

Więcej

Podróż

1 książka = 1 złotówka dla Wspólnoty Chleb Życia.

Każdy sprzedany egzemplarz zasili złotówką niezwykłą działalność siostry Małgorzaty Chmielewskiej na rzecz chorych, samotnych i bezdomnych.

Recenzje

Magdalena Kulesza-Fedkowicz

Barbara Iwańska jest intrygującą malarką, rysowniczką z finezyjnie opanowanym warsztatem. Jej ilustracje są ciepłe, zmysłowe, przesycone pierwiastkiem żeńskim, wewnętrznym drganiem i energią wzrostu. Emanuje z nich poczucie jedności ze świadomością zwierzęcą i roślinną. A przede wszystkim jej obrazy otwierają nas na nowy wymiar tajemnicy. Zwraca też uwagę wrażliwość Iwańskiej na kolor, subtelne uwodzenie i budowanie osobliwych nastrojów światłem. Z jednej strony odmiennych, z drugiej przyprószonych melancholią i jaskółczym niepokojem. Wciągają i nie pozwalają wkraść się uczuciu obojętności. Nie są monotonne, wymykają się też schematowi. Natężenie impulsów mobilizuje do odbycia tej podróży. Wyszukiwanie w powieści kolejnych ilustracji jest niczym przedzieranie się w napięciu przez zasłony metafor, prezentujących coś pierwotnego, co leży poza światem widzialnym.

Vera Zalucka

Jakość publikacji mnie nie zawiodła. Utrzymana jest na najwyższym poziomie. Lekko aksamitna okładka sprawia, że książkę chce się trzymać w rękach, cieszyć się obcowaniem z tym wyjątkowym przedmiotem. Prawdziwa rozkosz wizualna czeka nas jednak po zajrzeniu do środka. Każdy element składu, czy to kolorowe wyklejki, lekko „frędzlowata” czcionka, czy grafiki, dekorujące kolejne części, zostały pieczołowicie dobrane do całokształtu. Na osobną uwagę zasługują ilustracje Basi Iwańskiej, dostępne na Facebooku Bazylii von Wilchek. W postaci drukowanej nabierają szczególnej szlachetności dzięki bezbłędnemu doborowi papieru i wysokiej jakości wydruku. Każda ilustracja opowiada osobną historię, dodaje fragmentowi powieści szczegółów, a zarazem tajemniczości i magii. Mimo to, że część obrazków przedstawia sceny trudne i niepokojące, emanuje z nich dużo ciepła i spokoju, charakterystycznego dla dobrych baśni.

Renata Rusnak

Film „Podróż” Róży Miszteli intryguje swoim mocnym rytmem, zaskakuje mrokiem i klimatem spomiędzy psychodelicznego snu a gry fantasy, w której bohaterka przekracza kolejne poziomy, podążając po neurotycznie powtarzalnych liniach ciągłych niekończących się korytarzy i polnej drogi. Nie wiemy, czy chodzi o podróż młodszej bohaterki powieści, Poli, przez Ogrody Przodków, czy widzimy śniące się w powracającym śnie wnętrze jej głowy, czy może ocieramy się o podświadomość hrabiny von Wilchek, której ciemna strona została starannie ukryta pod wyidealizowanym obrazem superbohaterki.

Dla mediów

Pytania

Przygody Bazylii to lekko wyboista podróż w głąb siebie. Dla hrabiny oznacza drogę do wybaczenia, dla młodszej bohaterki, Poli – inicjację w dorosłość, która prowadzi do pogodzenia się ze stratą. Jest to też na wskroś współczesna powieść o silnych, niezależnych kobietach, które nie pytają o pozwolenie do działania. Girls Power w pełnej krasie, osadzone w technologicznej rzeczywistości i płynącej z wnętrza nadnaturalnej mocy. Biorąc pod uwagę występowanie sieroty, nietypowej opiekunki, przejścia do innej krainy, złowrogiego stwora, magicznych zwierząt i nadprzyrodzonych mocy, można powiedzieć, że jest to Harry Potter dla dziewczyn.

Sprzedaż prowadzona jest głównie internetowo na tej stronie, można ją również zamówić przez Allegro. Przesyłki wysyłamy kurierem.

W tej chwili powieść jest dostępna w:
– Księgarnia Pod Globusem, Długa, Kraków
– Księgarnia de Revolutionibus, Bracka, Kraków
– Klubczyk, Mostowa, Kraków
– Wine Concept, Merkuriusza Polskiego, Swoszowice
– Carrefour Express, Hologówka, Ochotnica Dolna

Młodzież poszukująca silnych, nietuzinkowych, całkowicie współczesnych bohaterek. Dziewczyny, dla których bohaterki mogą stać się wzorcem niezależnej, ale wrażliwej i odpowiedzialnej kobiety. Dorosłe kobiety wzbudzające w sobie wewnętrzną, kobiecą moc. Dorośli ceniący sobie przyjemność, zmysłowość i wyobraźnię. Osoby poszukujące swojej ścieżki życiowej, zaciekawione światami duchowymi. Kolekcjonerzy ilustracji i pięknych wydań książkowych.

Nie, to powieść fikcyjna z pogranicza baśni i magicznego realizmu. Bohaterki żyją za to zgodnie z wartościami prezentowanymi na blogu, szanują sobie komfort psychiczny oraz cenią dobre jedzenie 😉

Starsza bohaterka, Bazylia von Wilchek ma lat pięćdziesiąt, młodsza, Pola – piętnaście. Uczestniczą w tych samych zdarzeniach, lecz ich perspektywa jest odmienna. Osoby w różnym wieku wyniosą z lektury różne wrażenia. Z tego powodu książka nadaje się do parokrotnego lub pokoleniowego czytania. Będzie też świetna na rodzinny prezent.

Recenzje i oceny można wystawiać na portalu Lubimy Czytać, na Facebooku, albo prywatnie w wiadomości z okna kontaktowego na tej stronie. Oznaczenie postów w mediach społecznościowych hashtagiem #bazyliavonwilchek oraz #podróżbazylii ułatwi ich wyszukiwanie.

Polecanym rozwiązaniem jest zakup ebooka. Inna metoda, to zamówienie powieści przez znajomych lub rodzinę z Polski. Sprzedaż bezpośrednią za granicę niestety komplikuje prawo.

Tak, wydawnictwo przygotowuje taką opcję. Informacje o ich dostępności pojawią się na tej stronie oraz fanpejdżu książki.

Odezwać się przy pomocy formularza w zakładce Kontakt.

Kup książkę

KSIĄŻKA

59 zł

KURIER
8,90 zł

Kup

EBOOK

29 zł

ZAWSZE
bezpłatna dostawa

Kup

KSIĄŻKA + EBOOK

79 zł

KURIER
8,90 zł

Kup

Kontakt

W sprawie zamówienia

sprzedaz@naturalnie.sklep.pl



Kontakt

W sprawie zamówienia

sprzedaz@naturalnie.sklep.pl

naturalnie 2017