Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek

Ekscentryczna arystokratka z zamiłowaniem do podróży i wynalazków, młoda, wrażliwa gwiazda YouTube’a i sekretna misja przeciw siłom zła. Czy podróż to tylko przygoda? Czy nowo zrodzona więź pomoże pogodzić się ze stratą? Co wydarzy się w tajemniczym Królestwie Bhutanu? I gdzie jest to całe Shangri-La?

Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek  to współczesna baśń o niezależnych kobietach, napisana z humorem i dystansem do życia. Wciąga, intryguje, zaprasza w głębsze rejony psychologii i duchowości. Niezwykły klimat tej powieści podkreślają wspaniałe ilustracje Barbary Iwańskiej.

224 strony, 13 kolorowych ilustracji, format 240 x 165 mm, przyjemny w dotyku papier gładzony i zintegrowana oprawa w zwracającej uwagę aksamitnej folii to idealny prezent zarówno dla nastolatki jak i całkiem dojrzałej kobiety.

Renata Rusnak

rocznik 1974, tłumaczka literatury ukraińskiej, pisarka, blogerka. Inicjatorka wydarzeń kulturalnych i kulinarnych, propagatorka świadomego życia i odpowiedzialnych wyborów konsumenckich.

Matka trzech kotów, jednego syna – kontrabasisty jazzowego oraz własnego wewnętrznego dziecka. W kuchni uzależniona od jabłek i kapusty, w życiu od pasji i słabości.

Więcej

Książka

Ilustracje

Barbara Iwańska

rocznik 1990,  absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Obszar jej twórczych poszukiwań obejmuję książkę artystyczną, rysunek, malarstwo i instalację.

W swojej pracy podejmuje tematy związane z człowiekiem i jego emocjami. Interesuje ją motyw przenikania. Często inspiruje się tekstami literackimi i poezją.

Więcej

Podróż

Róża Misztela

rocznik 1984, reżyserka, fotografka, producentka filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jej realizacje filmowe i fotograficzne były pokazywane na festiwalach w kraju i za granicą.

Interesuje ją przede wszystkim człowiek i relacja z otaczającym go światem. W swojej pracy często sięga do form dokumentalnych, nie obawia się też eksperymentów formalnych.

Więcej

1 książka = 1 złotówka

dla Katolickiej Wspólnoty Chleb Życia.

Każdy sprzedany egzemplarz zasili złotówką niezwykłą działalność siostry Małgorzaty Chmielewskiej na rzecz chorych, samotnych i bezdomnych.

Recenzje

Magdalena Kulesza-Fedkowicz

Barbara Iwańska jest intrygującą malarką, rysowniczką z finezyjnie opanowanym warsztatem. Jej ilustracje są ciepłe, zmysłowe, przesycone pierwiastkiem żeńskim, wewnętrznym drganiem i energią wzrostu. Emanuje z nich poczucie jedności ze świadomością zwierzęcą i roślinną. A przede wszystkim jej obrazy otwierają nas na nowy wymiar tajemnicy. Zwraca też uwagę wrażliwość Iwańskiej na kolor, subtelne uwodzenie i budowanie osobliwych nastrojów światłem. Z jednej strony odmiennych, z drugiej przyprószonych melancholią i jaskółczym niepokojem. Wciągają i nie pozwalają wkraść się uczuciu obojętności. Nie są monotonne, wymykają się też schematowi. Natężenie impulsów mobilizuje do odbycia tej podróży. Wyszukiwanie w powieści kolejnych ilustracji jest niczym przedzieranie się w napięciu przez zasłony metafor, prezentujących coś pierwotnego, co leży poza światem widzialnym.

Renata Rusnak

Film „Podróż” Róży Miszteli intryguje swoim mocnym rytmem, zaskakuje mrokiem i klimatem spomiędzy psychodelicznego snu a gry fantasy, w której bohaterka przekracza kolejne poziomy, podążając po neurotycznie powtarzalnych liniach ciągłych niekończących się korytarzy i polnej drogi. Nie wiemy, czy chodzi o podróż młodszej bohaterki powieści, Poli, przez Ogrody Przodków, czy widzimy śniące się w powracającym śnie wnętrze jej głowy, czy może ocieramy się o podświadomość hrabiny von Wilchek, której ciemna strona została starannie ukryta pod wyidealizowanym obrazem superbohaterki.

Dla mediów

Pytania

Nie, to powieść fikcyjna z pogranicza baśni i magicznego realizmu. Bohaterki żyją za to zgodnie z wartościami prezentowanymi na blogu, szanują sobie komfort psychiczny oraz cenią dobre jedzenie 😉

Zapewne głównie dla dziewczyn (12+) i kobiet (108-), chociaż niejeden mężczyzna zostanie wciągnięty w jej magiczny świat. Zdecydowanie jest to pozycja dla osób luźno przywiązanych do realizmu i gatunku non-fiction.

W powieści występują dwie bohaterki – jedna ma lat pięćdziesiąt, druga piętnaście. Uczestniczą w tych samych zdarzeniach, lecz ich perspektywa jest odmienna. Osoby w różnym wieku wyniosą z lektury różne wrażenia. Z tego powodu książka nadaje się do parokrotnego lub pokoleniowego czytania. Będzie też świetna na rodzinny prezent.

Przygody Bazylii to lekko wyboista podróż w głąb siebie. Dla hrabiny oznacza drogę do wybaczenia, dla młodszej bohaterki, Poli – inicjację w dorosłość, która prowadzi do pogodzenia się ze stratą. Jest to też na wskroś współczesna powieść o silnych, niezależnych kobietach, które nie pytają o pozwolenie do działania. Girls Power w pełnej krasie, osadzone w technologicznej rzeczywistości i płynącej z wnętrza nadnaturalnej mocy. Biorąc pod uwagę występowanie sieroty, nietypowej opiekunki, przejścia do innej krainy, złowrogiego stwora, magicznych zwierząt i nadprzyrodzonych mocy, można powiedzieć, że jest to Harry Potter dla dziewczyn.

Sprzedaż prowadzona jest głównie internetowo na tej stronie, przesyłki wysyłamy kurierem. Książka będzie dostępna tylko w nielicznych księgarniach, głównie w Krakowie (jest Pod Globusem) i w Warszawie. Można ją również zamówić przez Allegro.

Autorka będzie szczególnie wdzięczna za opinie, pytania, dyskusję i uwagi do treści, ilustracji, jak i samego wydania. Można napisać na portalu Lubimy Czytać, można na Facebooku, albo w wiadomości z okna kontaktowego na tej stronie.

Pisanie i redagowanie tej powieści trwało dwa lata, ilustratorka spędziła niemal rok na przygotowywaniu ilustracji i oprawy graficznej, dziewięć miesięcy zajął proces przygotowywania jej do druku, a koszt produkcji był bardzo wysoki z uwagi na ilustracje, jakość papieru, kolorowy wydruk offsetowy i nowoczesną zintegrowaną oprawę w specjalnej „aksamitnej” okleinie foliowej. Staranność wykonania na każdym etapie dodaje książce wiele uroku i powoduje, że chce się ją podarować komuś bliskiemu.

Cena jest odzwierciedleniem rzeczywiście poniesionych kosztów i nakładów pracy i prawdopodobnie nie będzie się zmieniać z czasem. Warto jednak łapać okazjonalne promocje z darmową przesyłką. W przedsprzedaży do 15 listopada w ogóle nie zapłacisz za kuriera 🙂

Książki będą rozsyłane z magazynu, ulokowanego daleko od autorki, dlatego autografy i dedykacje można uzyskać tylko na spotkaniach autorskich, po wcześniejszym zakupieniu książki przez internet lub w księgarni.

Niestety nie jest to bezpośrednio możliwe ze względu na komplikacje prawne i logistyczne. Można za to zamówić przez znajomych lub rodzinę z Polski.

Tak, wydawnictwo przygotowuje taką opcję. Informacje o ich dostępności pojawią się na tej stronie oraz fanpejdżu książki.

Odezwać się przy pomocy formularza w zakładce Kontakt.

Kup książkę

KSIĄŻKA

59 zł

PRZEDSPRZEDAŻ
do 10 listopada kurier 0 zł!
Wysyłka od 10 listopada

Kup

EBOOK

45 zł

PRZEDSPRZEDAŻ
dostawa zawsze bezpłatnie

Wysyłka od 10 listopada

Kup

KSIĄŻKA + EBOOK

89 zł

PRZEDSPRZEDAŻ
do 10 listopada kurier 0 zł!
Wysyłka od 10 listopada

Kup


Kontakt

W sprawie zamówienia

sprzedaz@naturalnie.sklep.pl

naturalnie 2017